Dziś jest: Piątek 21 lipca 2017, imieniny: Daniela i Andrzeja

Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Obsługa techniczna
ALFA TV

"Myślibor" z Pucharem Wyzwolenia Myśliborza
2017-03-06 10:12:05

W dniu 5 marca 2017 r. (termin nieco opóźniony w stosunku do lat poprzednich) odbył się Turniej Piłki Siatkowej z okazji Wyzwolenia Myśliborza. Do udziału w turnieju zostały zaproszone 4 druzyny z naszego powiatu. Impreze rozpoczęła sie spotkaniem pomiędzy "starymi" rywalami MYŚLIBOREM a DELTĄ Barlinek.(kliknij "więcej")

Goście tym razem przyjechali w mocno osłabionym składzie i niewiele mieli do powiedzenia z naszym zespołem, który także miał kłopoty ze skompletowaniem optymalnego składu. Jednak Ci co zostali zaangażowani spisali się nieźle, gdyż czego Jaś nauczy sie za młodu na "starość" nie zapomina. Do pierwszego spotkania przystąpiliśmy w zestawieniu : Filip DILC po przekatnej z rozgrywaczem Arkiem SZTOBANEM. Na środku Rafał KULCZYCKI i ściągniety w trybie alarmowym, nie grający od ponad pół roku Darek GARNCARZ, a na przyjęciu student Łukasz LEŚNIAK i grająca z nami kobietka Karolina "KAROLEK" KĘPA. I bez wysiłku, na olbrzymim luzie nasz zespół wygrał spotkanie w cuglach. Wielka szkoda, że z bardzo osłabioną DELTĄ. Nawet na chwilę nie wszedł Kamil KOCIACH.

Do drugiego spotkania na parkiet wyszły zespoły OLDBOJE Myślibórz i K.S. Boleszkowice. Podobnie jak i poprzednie tak i to spotkanie toczyło się do jednej bramki. OLDBOJE byli poza zasięgiem. W ich zespole był tylko jeden prawdziwy oldboj czyli Mariusz GĘBAROWSKI. Pozostali zawodnicy byli bardzo młodzi, niektórzy po 30-tce. Sympatyczni goście z Boleszkowic mimo starań nie potrafili nawiązać równej walki. Ważne jest jedno - nie zawiedli i podobnie jak Barlinek przyjechali.

Ciekawie więc zapowiadał się kolejny pojedynek pomiędzy myśliborskimi OLDBOJAMI i MYŚLIBOREM. Nasz zespół wyszedł w tym samym zestawieniu jak do pierwszego meczu, z tą tylko różnicą, że Kamil KOCIACH zagrał na środku zamiast Darka GARNCARZA. Karolina wyszła w podstawowym składzie. I set to typowa " wahadłówka". Raz jedni, raz drudzy zyskiwali minimalna przewagę, ale w zasadzie przez całego seta lepsi byli OLDBOJE i wydawało się, że odniosą zasłużone zwycięstwo. Prowadzili już 24:20. Ale jak zwykle nastąpiło przebudzenie MYŚLIBORA. Dobra zagrywka zmuszająca rywala do czytelnego rozegrania, nasz skuteczny blok i zrobiło się po 24, a za chwilkę MYŚLIBOR wychodzi na prowadzenie 25:24. Scenariusz prawie jak w wielu innych meczach naszej drużyny, ale tym razem bez happy endu. Jeszcze mieliśmy szansę przy stanie 26:25, ale po wyrównaniu przez zespół OLDBOJÓW, dwa błędy naszej drużyny w ataku, w zasadzie przy pojedynczym bloku i set pada łupem ekipy OLDBOJÓW. II set rozpoczęliśmy w wyłącznie "męskim" ustawieniu, nasza Karolinka przesiedziała na ławce rezerwowych. Kamil zagrał na środku, a Darek i Łukasz na przyjęciu. I ten set toczył się pod nasze dyktando. Natomiast tie break to był jak zwykle horror w naszym wykonaniu. Poczatkowo walka była wyrównana, punkt za punkt, błąd za błąd. Tak było do stanu 8:7. Po zmianie stron zaznaczyła się przewaga OLDBOJÓW, którzy wyszli na prowadzenie 13:11.

Jednak takie prowadzenie rywali działa na nasz zespół jak czerwona płachta na byka. Kilka chwil i MYŚLIBOR wygrywa 15:13. Udane zakończenie seta. Nasz zespół jak zwykle miał wzloty i upadki, ale nabyte w przeszłości umiejętności pozwalają wychodzić z najtrudniejszych opresji. Nieprzypadkowo jesteśmy Mistrzami Województwa pionu LZS, gdzie pokonaliśmy utytułowanych rywali. Tak więc po tym spotkaniu mogliśmy czuć się zdobywcami Pucharu WYZWOLENIA Myśliborza. Sympatyczny zespół z Boleszkowic nijak nie mógł nam zagrozić. Po zakończeniu ostatniego spotkania "dowiedziałem się", że zwycięzcami turnieju powinni zostać OLDBOJE, którzy w I secie prowadzili 24:20 i wygrali na przewagi tylko dzięki błędom MYSLIBORA, a w tie breaku prowadzili 13:11 i polegli w końcówce. No cóż nie wiedział sympatyczny oldboj, ze MYŚLIBOR to waleczna drużyna i niejeden mecz wygrała dzięki walce do końca. Nie wiedział lub zapomniał. Ale to już nie nasz problem.

Kolejny mecz to spotkanie o III miejsce pomiędzy DELTĄ Barlinek a K.S. Boleszkowice. Delta pokonała rywali z zachodu naszego powiatu i tym samym "załapała" się na "pudło".

Pozostałe spotkania nie miały już wielkiego znaczenia i po prostu musiały się odbyć. MYŚLIBOR po spotkaniu obfitującym w wiele błędów z obu stron pokonał K.S. Boleszkowice. Po wygraniu pierwszego seta zespół musiał opuścić nasz rozgrywający Arek SZTOBAN i jego miejsce zajął Łukasz LEŚNIAK. Szło mu jako tako, ale wygraliśmy bez problemów i z uśmiechem na ustach. Podobnie było w ostatnim spotkaniu pomiędzy DELTĄ Barlinek a zespołem OLDBOJÓW. Wygrali Ci drudzy, ale na parkiecie przebywał w zasadzie jeden oldboj, którym był Jacek DOLACIŃSKI. Pozostali mogli być jego... potomkami. Samo zycie.

WYNIKI:

MYŚLIBOR - DELTA  2:0 [25;14; 25;12]; OLDBOJE - K.S. BOLESZKOWICE  2;0 [25;15, 25;17]; MYŚLIBOR - OLDBOJE 2:1 [26;28; 25;22; 16;14]; K.S. BOLESZKOWICE - DELTA  0:2 [21;25; 22:25];  MYŚLIBOR - K.S. BOLESZKOWICE 2:0 [25;21; 25;20]; OLDBOJE - DELTA 2:0 [25;21, 25;22].


KOŃCOWA TABELA;

1. MYŚLIBOR Myślibórz            6 pkt    6:1 sety

2. OLDBOJE Myślibórz              5        5:2

3. DELTA Barlinek                     4        2:4

4. K.S. BOLESZKOWICE           3        0:6

Zwycięski zespół MYŚLIBORA wystąpił w składzie: 

Filip DILC /kpt/, Arkadiusz SZTOBAN, Kamil KOCIACH, Rafał KULCZYCKI, Łukasz LEŚNIAK, Karolina KĘPA i Darek GARNCARZ.

Puchary wręczał dyrektor OSiR-u Myślibórz Krystian PAŃCZUK.

opracował Stanisław TRUSIUK
BIP
Biuletyn
Informacji
Publicznej
Inne stronyelektroniczny samorząd

MCB
SDS
Szlak Rowerowy z Biegiem Myśli
Wojskowa Agencja Mieszkaniowa
  Lipiec 2017 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
6529412
Kanał RSS Pomoc RSS

Urząd Miasta i Gminy Myślibórz adres: ul. Rynek im. Jana Pawła II 1, 74-300 Myślibórz tel: +48 (95) 747 20 61 fax: +48 (95) 747 33 63

Zezwala się na wykorzystanie materiałów zamieszczonych na stronie www.mysliborz.pl , pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia.